Základní informace (7. ročník)

22 Srp

Dračí Ďoura. Místo, kam civilizace sice došla, ale poté, co ji ve zdejším hostinci okradli, odsud zase rychle vypadla. Malé městečko obklopené divočinou, které již léta sužují nejrůznější bestie. A jiné mu zase vládnou. Místo s atmosférou, která přitahuje dobrodruhy. Místo, kde můžete po setmění potkat na prahu hospody nemrtvého, kterého s trochou štěstí vyžene spřátelená bestie. Místo, kde se může odehrát i vaše jedinečné dobrodružství. Ať už prcháte před králem, chcete si nahrabat spousty zlata, nebo dovéz lordu tatínkovi hlavu upíra jako důkaz toho, že už nejste malé děcko, vždy se tu pro vás najde místo. Minimálně na hřbitově…

Přijeďte si s námi užít larp těžící z ponuré atmosféry podzimu, jíž občas, když vysvitne slunce, probleskne nostalgie. Vzpomeňte na ty doby, kdy každý hrál svého dobrodruha na prvním levelu a klepal se, když měl opustit herní hospodu. Vstupte do velkého podzemního dungeonu, probádejte zbytky okolních lesů, přineste do kraje svoji novou víru. Možností je hodně. Stačí si tu svoji vymyslet.

Základní přehled:

 • Na sedmém ročníku Návratu ke kořenům bude možné pokračovat za svoji postavu z let předchozích. Časový posun z loňského ročníku je 1 rok.
 • Datum: 27.–30. 10. 2022 (čtvrtek-státní svátek až neděle)
 • Příjezd ve čtvrtek mezi 15:00 (nejdříve) a 18:00 (pokud přijedete později, napište nám to), hrát se bude večer ve čtvrtek, celý pátek a celou sobotu. Konec akce v neděli dopoledne (pomozte nám, prosím, uklidit).
 • Jídlo s sebou, k dispozici bude mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, ohniště a když budete moc smutně koukat, tak i kotlíky. Vezměte si i vlastní misku, příbor a sklenici na pití (nejlépe dobový korbel, ale stačí cokoli, co nebude křiklavě moderní). Ne každé jídlo, které si přinesete, musí být horké – myslete na to, že jídlo si chce udělat mnoho lidí zároveň a ohřevné prostředky jsou omezené. Velmi pravděpodobně bude grilované prasátko, které si bude možno předobjednat v registračním formuláři.
 • Ubytování na budově. Je zde topení i sprchy. Budou na vás čekat postýlky včetně polštáře, peřiny a povlečení. Není tedy třeba si brát spacák.
 • Cena akce je 900 Kč (platba předem na účet, informace obdržíte v e-mailu potvrzujícím přijetí registrace; registrace je úplná až po obdržení registračního poplatku na transparentní účet Weverklanu). Registrace je závazná.
  • Cena pro bestiář, CP, organizátory, pomocné organizátory a fotografy je 750 Kč. Registrace probíhá přes zvláštní registrační formulář.
 • Věk účastníků má spodní hranici. Akce se smí účastnit pouze ti, kterým nejpozději první den larpu bude alespoň 15 letÚčastníci pod 18 let musí přijet s vyplněným a podepsaným potvrzením od rodičů, že za ně neneseme odpovědnost. Potvrzení se odevzdává bezprostředně po příjezdu na místo konání do rukou pověřeného organizátora. Kdo nebude mít příslušný papír, tomu nebude umožněno se akce zúčastnit.
 • Účastníci, kteří chtějí hrát bestiář, nechť se hlásí Mív.
 • Nebudete-li se moct larpu nakonec zúčastnit, co nejdřív nám o tom dejte vědět na mail.weverklan@gmail.com. Registrační poplatek je při nemožnosti zúčastnit se po neděli 9. 10. 2022 nevratný.
 • Důležité: Víme, že část z vás nejezdí na víkendovku ani tak kvůli larpu, ale kvůli té komunitě. Pravidelně to dost ztěžuje vžití se do rolí, kazí to atmosféru a ve hře se pak čeká na člověka, který se rozhodl, že nebude daný den hrát a raději zůstane na pokoji. Pokud spadáte do této kategorie, napište nám na naši facebookovou stránku. Pošleme vám speciální registrační formulář, ve kterém zakliknete možnost „NEBUDU HRÁT – chci si jen pokecat s kamarády: PŘIJEDU JEN NA ZÁVĚREČNÝ VEČER (ze soboty na neděli).“ Přijeďte tedy jen na závěr akce, kdy už se hrát nebude. Výhoda: Neplatíte registrační poplatek. Nevýhoda: Nezaručujeme, že pro vás zbude matrace = vemte si raději karimatku + v každém případě i spacák.
 • Merch: Pro letošní rok Hawlík zhotovil krásný design triček s motivem Návratu ke kořenům. Do pondělí 12. 9. můžete objednávat přes tento objednávkový formulář

Jak se na larp dostat:

Doporučujeme se domluvit mezi sebou na skupinky a požádat kamarády nebo např. rodiče, zda by s vámi na středisko nezajeli tam i zpět autem. Proč? Nejbližší zastávka hromadné dopravy je Rokytnice nad Rokytnou,,Veverka, vzdálená 1,7 km od střediska. To by sám o sobě nebyl problém, avšak kraj Vysočina i přes zavedení integrovaného dopravního systému má vskutku nevyrovnaná autobusová spojení (když vůbec jsou).

Spojení Třebíč,,aut.nádr. – Rokytnice n.Rok.,,Veverka (pátek):

Autobusy odjíždí z různých stanovišť autobusového nádraží (nachází se několik ulic dolů pod vlakovým nádražím) a mají různé cílové stanice. Před cestou se podívejte na IDOS. Cesta na Veverku trvá 15–25 minut.

Jak se dostat ve čtvrtek do Třebíče:

Do Třebíče se můžete dostat buď autobusy, nebo po železniční trati Brno – Náměšť – Třebíč – Okříšky – Jihlava. Z Prahy jezdí přímé autobusy rovnou do Třebíče několikrát za den.

Na nádraží vlaky hledejte podle přesného času odjezdu a cílové stanice. Všude na nádraží jsou zaměstnanci zvyklí na lidi, kteří systému jízdních řádů ani zbla nerozumí a rádi Vám poradí. Pokud vlakem moc nejezdíte, vězte, že lístek je nutné koupit si v pokladně ve stanici a ve vlaku jej pak předkládáte ke kontrole průvodčímu. Nezapomeňte si říct o studentskou/žákovskou slevu, ve vlaku ale musíte nárok na slevu doložit např. žákovským průkazem.

Kromě vlaků jezdí samozřejmě ještě autobusy. Jejich citelnou výhodou je fakt, že v Třebíči dojíždí přímo na autobusové nádraží a není nutné tedy sejít těch pár ulic z kopce. Nevýhodou je podstatně nižší kapacita. Nezapomeňte, že na larp jedete ve čtvrtek odpoledne (den před státním svátkem), tj. ve špičce, kdy jezdí spousta lidí domů. A autobus má holt menší rezervy v počtu míst. Táhnete-li s sebou tunu rekvizit a kostýmů, může být problém, kam je v autobuse dát.

Popis cesty z Veverky na středisko:

Projděte osadou a pokračujte po silnici až k asfaltové odbočce, u níž je velká cedule k nám na středisko. Pokračujte po asfaltové silničce až na středisko. Zde je cesta vyobrazena.

Po příjezdu:

Pokud nenarazíte na nikoho u brány, projděte do střediska a zahněte vlevo okolo velké budovy. Před vámi se vyloupne srub s pergolou – bar. Jak si odložíte zavazadla, vydejte se za příslušným organizátorem (bude označeno) dokončit registraci.

Odjezd ze střediska:

Doopravdy velmi doporučujeme, poproste své přátele/příbuzné o odvoz! V neděli totiž z nejbližší zastávky Rokytnice n. Rok. ,Veverka do Třebíče nejede ani jeden autobus.
Vzhledem k tomu, že autobus v tento den nejede, jsme ochotní vás do Třebíče odvézt jedním z našich aut (pokud přispějete řidiči na benzín), ale důrazně Vás upozorňujeme, že se také může stát, že nikdo z organizátorů nebude k dispozici a budete si muset shánět odvoz na místě (což se Vám nemusí podařit). Třebíč je již v civilizaci a v neděli z ní jezdí normálně autobusy i vlaky do všech různých směrů.