Základní informace

Dračí Ďoura. Místo, kam civilizace sice došla, ale poté, co ji ve zdejším hostinci okradli, odsud zase rychle vypadla. Malé městečko obklopené divočinou, které již léta sužují nejrůznější bestie. A jiné mu zase vládnou. Místo s atmosférou, která přitahuje dobrodruhy. Místo, kde můžete po setmění potkat na prahu hospody nemrtvého, kterého s trochou štěstí vyžene spřátelená bestie. Místo, kde se může odehrát i vaše jedinečné dobrodružství. Ať už prcháte před králem, chcete si nahrabat spousty zlata, nebo dovéz lordu tatínkovi hlavu upíra jako důkaz toho, že už nejste malé děcko, vždy se tu pro vás najde místo. Minimálně na hřbitově…

Přijeďte si s námi užít larp těžící z ponuré atmosféry podzimu, jíž občas, když vysvitne slunce, probleskne nostalgie. Vzpomeňte na ty doby, kdy každý hrál svého dobrodruha na prvním levelu a klepal se, když měl opustit herní hospodu. Vstupte do velkého podzemního dungeonu, probádejte zbytky okolních lesů, přineste do kraje svoji novou víru. Možností je hodně. Stačí si tu svoji vymyslet.

Základní přehled:

 • Registraci a všechny potřebné informace k ní najdete zde. Je možné se registrovat do 29.9.2023.
 • Na osmém ročníku Návratu ke kořenům bude možné pokračovat za svoji postavu z let předchozích. Časový posun z loňského ročníku je pouhých několik týdnů.
 • Místo konání: RS Nesměř u Velkého Meziříčí. (mapa zde)
 • Datum: 6.–8. 10. 202 (pátek až neděle)
 • Příjezd v pátek mezi 15:00 (nejdříve) a 18:00 (pokud přijedete později, napište nám to), hrát se bude večer v pátek a celou sobotu. Konec akce v neděli dopoledne (pomozte nám, prosím, uklidit).
 • Jídlo s sebou či v hospodě , k dispozici bude mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice, ohniště.Na místě bude také dostupná hospoda s vlastním jídlem jak na objednávku či přímo na místě Vezměte si i vlastní misku, příbor a sklenici na pití (nejlépe dobový korbel, ale stačí cokoli, co nebude křiklavě moderní). Ne každé jídlo, které si přinesete, musí být horké – myslete na to, že jídlo si chce udělat mnoho lidí zároveň a ohřevné prostředky jsou omezené.
 • Ubytování na budově. Je zde topení i sprchy. Budou na vás čekat postýlky včetně polštáře, peřiny a povlečení. Není tedy třeba si brát spacák.
 • Cena akce je 700 Kč (platba předem na účet, informace obdržíte v e-mailu potvrzujícím přijetí registrace; registrace je úplná až po obdržení registračního poplatku na transparentní účet Weverklanu). Registrace je závazná.
  • Cena pro bestiář, CP, organizátory, pomocné organizátory a fotografy je XXX Kč. Registrace probíhá přes zvláštní registrační formulář.
 • Věk účastníků má spodní hranici. Akce se smí účastnit pouze ti, kterým nejpozději první den larpu bude alespoň 15 letÚčastníci pod 18 let musí přijet s vyplněným a podepsaným potvrzením od rodičů, že za ně neneseme odpovědnost. Potvrzení se odevzdává bezprostředně po příjezdu na místo konání do rukou pověřeného organizátora. Kdo nebude mít příslušný papír, tomu nebude umožněno se akce zúčastnit.
 • Účastníci, kteří chtějí hrát bestiář, nechť se hlásí do zpráv na našem Facebooku.
 • Nebudete-li se moct larpu nakonec zúčastnit, co nejdřív nám o tom dejte vědět na mail.weverklan@gmail.com. Registrační poplatek je při nemožnosti zúčastnit se po neděli 22. 9. 2023 nevratný.
 • Důležité: Víme, že část z vás nejezdí na víkendovku ani tak kvůli larpu, ale kvůli té komunitě. Pravidelně to dost ztěžuje vžití se do rolí, kazí to atmosféru a ve hře se pak čeká na člověka, který se rozhodl, že nebude daný den hrát a raději zůstane na pokoji. Pokud spadáte do této kategorie, napište nám na naši facebookovou stránku. Pošleme vám speciální registrační formulář, ve kterém zakliknete možnost „NEBUDU HRÁT – chci si jen pokecat s kamarády: PŘIJEDU JEN NA ZÁVĚREČNÝ VEČER (ze soboty na neděli).“ Přijeďte tedy jen na závěr akce, kdy už se hrát nebude. Výhoda: Neplatíte registrační poplatek. Nevýhoda: Nezaručujeme, že pro vás zbude matrace = vemte si raději karimatku + v každém případě i spacák.
 • Merch: I letos jsou v plánu trička s designem od Hawla. Jejich podobu a objednávku brzo zveřejníme.

Jak se na larp dostat:

Doporučujeme se domluvit mezi sebou na skupinky a požádat kamarády nebo např. rodiče, zda by s vámi na středisko nezajeli tam i zpět autem. Proč? Nejbližší zastávka hromadné dopravy je na nádraží ve Velkém Meziříčí, vzdálená 8 km od střediska. To platí i pro cestu z akce.

Popis cesty na středisko:

Na kruhovém objezdu ve Velkém Meziříčí odbočte směrem ke Kauflandu. K obchodu ale nezatáčejte a jeďte dále rovně až vyjedete z Velkého Meziříčí. Po asi 2,5km (4 min) zatočíte doprava u cedule RS Nesměř před halou na most. Za mostem zatočíte do leva a pojede rovně podél řeky dokud nenarazíte na odbočku doleva u chaty a přes most. Po té již pouhou chvíli rovně a dorazíte ke středisku. Důležité! Nejezděte na středisko z jiného směru než z Velkého Meziříčí. Navigace vás může vést např. z Dolních Heřmanic ale tato cesta není průjezdná ani teréním autem a zasekli by jste se.

Po příjezdu zaparkujte na určeném parkovišti a prosím ihned se odeberte na registraci (kde, bude určeno až na místě). Zde dostanete další informace o ubytování, průběhu akce atd.