Stanoviště profesí, Kovář a zbrojíř, Zámky

STANOVIŠTĚ PROFESÍ

Těžba dřeva a lov zvířat probíhají na stanovištích. Jsou to označená místa na herní lokaci, kde se následně těžba/lov musí pěkně zahrát. Každé stanoviště lze navštívit pro danou profesi jen 1x denně.

Stanoviště mohou mít pro některé činnosti negativní efekty např. při neúspěchu. Těm se dá vyhnout pouze schopnostmi, které to mají ve svém popisu přímo napsané. Nicméně některá stanoviště mají na sobě uvedené i další způsoby, jak se vyhnout negativním důsledkům.

Pokud na stanovišti není k dispozici příslušná surovina, hráč si ji mimoherně vyzvedne z příslušně označené nádoby na baru.

KOVÁŘ A ZBROJÍŘ

Kovář je herní postava a případný zadavatel úkolů, který vám pomůže vyřešit vaše zbrojní a jiné problémy. Kovář za jistou úplatu může opravovat zbraně a zbroje, vyrábět nářadí, paklíče, zámky, šperky a podobné a pomáhat s výrobou šípů. Kovář vám také může zbraně a zbroje vylepšit (naostřit, zpevnit nebo přimísit jiný materiál). Pokud byste se chtěli kovářskému řemeslu učit, proveďte domluvu s orgem nebo se samotným kovářem.

ZÁMKY

Zámků a klíčů máme několika typů, většinou obojí vyrábí kováři. Obvyklé typy zámků jsou rozděleny do tří kategorií (na jejichž vypáčení je třeba mít určitou schopnost): základní, pokročilé a mithrilové. Obvyklé zámky mohou být navíc začarovány proti vypáčení, v takovém případě budete nejspíš potřebovat někoho magicky nadaného, aby vám pomohl.