Organizačně

Níže naleznete postupně doplňovaný přehled informací k letošnímu ročníku.

Základní informace

— Datum: pátek 25. října – pondělí 28. října (státní svátek)
— 
Příjezd v pátek mezi 14:00 (nejdříve) a 17:00 (pokud přijedete později, napište nám to), hrát se bude téměř celý pátek a sobotu. Konec akce v neděli dopoledne.
— 
Jídlo s sebou, k dispozici bude mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, ohniště a když budete moc smutně koukat, tak i kotlíky od Školy čar a kouzel. Miska a lžíce se bude také hodit(dle role i do hry). Prosíme, uvědomte si, že strávit několik dní jen na čínských polévkách není dobrý nápad! Zároveň ne každé jídlo, které si přinesete, musí být horké – myslete na to, že jídlo si chce udělat mnoho lidí zároveň a ohřevné prostředky nejsou neomezené (a vážně, teplou snídani ke svému životu nepotřebujete). V případě nouze budeme mít auto, takže pokud se zavčasu nahlásíte, něco málo vám přivezeme, ale prosíme – tohoto využívat jen v případě nouze!
— Ubytování na budově. Je zde topení, které by mělo topit vydatněji než loni. Budou na vás čekat postýlky včetně polštáře, peřiny a povlečení. Místo, které by vám zabral v batohu jinak spacák, použijte na rekvizity, kostýmy, nebo třeba na termosku – ta jistě také přijde vhod.
— 
Cena akce je stanovena na 330 Kč (platba na místě)Larp se letos koná v době, kdy na Vysočině bývá již dosti zima, proto je třeba se složit na topení.
— Věk účastníků má spodní hranici. Akce se smí účastnit, až na několik málo dopředu smluvených výjimek, pouze ti, kterým nejpozději první den larpu bude alespoň 15 letÚčastníci pod 18 let musí přijet s potvrzením od rodičů, že za ně neneseme odpovědnost. Potvrzení se odevzdává spolu s registračním poplatkem bezprostředně po příjezdu na místo konání do rukou pověřeného organizátora. Kdo nebude mít příslušný papír, popř. nezaplatí registrační poplatek, tomu nebude umožněno se akce zúčastnit.
— 
Účastníci, kteří chtějí hrát bestiář, nechť se hlásí MMkovi.

Registrace (nutné!)

Zatím nebyla spuštěna.

Jak se dostat na akci:

Doporučujeme se domluvit mezi sebou na skupinky a požádat např. rodiče, zda by s vámi na středisko nezajeli na středisko tam i zpět autem. Proč? Nejbližší zastávka je Rokytnice nad Rokytnou,,Veverka, vzdálená 1,7 km od střediska. To by sám o sobě nebyl problém, avšak kraj Vysočina v tuto dobu nemá integrovaný dopravní systém, takže autobusové spojení je vskutku nevyrovnané (když vůbec je). Například v neděli, kdy akce končí, jede z Veverky jediný autobus.

Spojení Třebíč,,aut.nádr. – Rokytnice n.Rok.,,Veverka (pátek):

Výpis spojů přibude před samotnou akcí.

Na akci byste měli přijet do pěti hodin, proto jsou autobusy s pozdějším příjezdem vedeny šedou barvou. Použijte je jako záložní spojení.

Jak se dostat do Třebíče:

Do Třebíče se můžete dostat buď autobusy, nebo po železniční trati Brno – Náměšť – Třebíč – Okříšky – Jihlava.

Na nádraží vlaky hledejte podle přesného odjezdu a cílové stanice. Vzato kolem a kolem, není to tak složitý systém, jak se na první pohled zdá. A všude na nádraží jsou zaměstnanci zvyklí na lidi, kteří tomu ani zbla nerozumí a (obvykle i ochotně) poradí. Pokud vlakem moc nejezdíte, vězte, že lístek je nutné koupit si v pokladně ve stanici (nezapomeňte si říct o studentskou/žákovskou slevu, pak jedete za 25 % ceny) a ve vlaku jej pak předkládáte ke kontrole průvodčímu.

Cesta z Brna do Třebíče vlakem
Rychlíky jedou z Brna hodinu, osobní vlaky hodinu a půl.

Výpis spojů přibude před samotnou akcí.

Cesta z Jihlavy do Třebíče vlakem

Výpis spojů přibude před samotnou akcí.

Kromě vlaků jezdí samozřejmě ještě autobusy. Jejich citelnou výhodou je fakt, že v Třebíči dojíždí přímo na autobusové nádraží a není nutné tedy sejít těch pár ulic z kopce. Nevýhodou je podstatně nižší kapacita. Nezapomeňte, že na larp jedete v pátek odpoledne, tj. ve špičce, kdy jezdí spousta lidí domů. A autobus má holt menší rezervy v počtu míst (páteční rychlíky prostě jezdí o vagon delší). Táhnete-li s sebou tunu rekvizit a kostýmů, může být problém, kam je v autobuse dát (je dost dobře možné, že nebudete jediní, kdo pojede na akci daným autobusem a kdo s sebou potáhne polovinu svého baráku).

Popis cesty z Veverky na středisko:

Projděte osadou a pokračujte po silnici až k asfaltové odbočce, u níž je velká cedule k nám na středisko. Pokračujte po asfaltové silničce až na středisko. Většina z vás si cestu matně pamatuje – touto trasou jezdí i svozy a pravděpodobně jste tudy v létě případně jeli na tábor s rodiči. Zde je cesta vyobrazena.

Po příjezdu:

Pokud nenarazíte na nikoho u brány, projděte do střediska a zahněte vlevo okolo velké budovy. Před vámi se vyloupne srub s pergolou – bar. Jak si odložíte zavazadla, vydejte se za příslušným organizátorem (bude označeno) dokončit registraci.

Odjezd ze střediska:

Doopravdy velmi doporučujeme, poproste své přátele/příbuzné o odvoz! V neděli totiž z nejbližší zastávky Rokytnice n.Rok.,,Veverka jede do Třebíče jediný autobus, a to 16:58 (v Třebíči 17:10)*, což je až po oficiálním konci akce. Výhodou tohoto autobusu je fakt, že pokračuje až do Brna na autobusové nádraží (Zvonařka), kam dojede 18:25. Nevýhodou je zase to, že se jedná navíc o dálkový autobus a pravděpodobnost, že se do něj bez místenky vlezete, je malá.
Vzhledem k tomu, že toto denní spojení je vskutku tristní, jsme ochotní vás do Třebíče odvézt jedním z našich aut (pokud přispějete řidiči pár korun na benzín). Třebíč je již v civilizaci a v neděli z ní jezdí normálně autobusy i vlaky do všech různých směrů.

*) Informace je z loňského roku, ale vypadá to, že se nic bohužel nezměnilo.

PRO JAKÉKOLI DOTAZY SE NA NÁS NEVÁHEJTE OBRÁTIT NA FACEBOOKOVÉ SKUPINĚ 🙂