Základní informace (V. roč.)

27 Zář

Tento článek se týká ročníku, který se odehrál v roce 2019.

Dračí Ďoura. Místo, kam civilizace sice došla, ale poté, co ji ve zdejším hostinci okradli, odsud zase rychle vypadla. Malé městečko obklopené divočinou, které již léta sužují nejrůznější bestie. A jiné mu zase vládnou. Místo s atmosférou, která přitahuje dobrodruhy. Místo, kde můžete po setmění potkat na prahu hospody nemrtvého, kterého s trochou štěstí vyžene spřátelený vlkodlak nebo upír. Místo, kde se může odehrát i vaše jedinečné dobrodružství. Ať už prcháte před králem, chcete si nahrabat spousty zlata, nebo dovéz lordu tatínkovi hlavu upíra jako důkaz toho, že už nejste malé děcko, vždy se tu pro vás najde místo. Minimálně na hřbitově…

Přijeďte si s námi užít larp těžící z ponuré atmosféry podzimu, jíž občas, když vysvitne slunce, probleskne nostalgie. Vzpomeňte na ty doby, kdy každý hrál svého dobrodruha na prvním levelu a klepal se, když měl opustit herní hospodu. Vstupte do velkého podzemního dungeonu, probádejte zbytky okolních lesů, přineste do kraje svoji novou víru. Možností je hodně. Stačí si tu svoji vymyslet.

Základní přehled:

Datum: 25.28. 10. 2019 (pátek až pondělí, kdy je státní svátek, navazují podzimní prázdniny)
Příjezd v pátek mezi 14:00 (nejdříve) a 17:00 (pokud přijedete později, napište nám to), hrát se bude večer v pátek a celou sobotu a neděli. Konec akce v pondělí dopoledne.
Jídlo s sebou, k dispozici bude mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, ohniště a když budete moc smutně koukat, tak i kotlíky od Školy čar a kouzel. Vezměte si i vlastní misku, příbor a sklenici na pití (nejlépe dobový korbel, ale stačí cokoli, co nebude křiklavě moderní – např. růžový plastový kelímek vážně neberte). Ne každé jídlo, které si přinesete, musí být horké – myslete na to, že jídlo si chce udělat mnoho lidí zároveň a ohřevné prostředky jsou omezené (a vážně, teplou snídani ke svému životu nepotřebujete).
Ubytování na budově. Je zde topení i sprchy. Budou na vás čekat postýlky včetně polštáře, peřiny a povlečení. Místo, které by vám zabral v batohu jinak spacák, použijte na rekvizity, kostýmy, nebo třeba na termosku – ta jistě také přijde vhod.
Cena akce je 450 Kč (platba na místě). Cena narůstá zejm. proto, že akce bude o den delší. Larp se koná v době, kdy na Vysočině bývá již dosti zima, proto je třeba se složit na topení apod.
Věk účastníků má spodní hranici. Akce se smí účastnit pouze ti, kterým nejpozději první den larpu bude alespoň 15 letÚčastníci pod 18 let musí přijet s vyplněným a podepsaným potvrzením od rodičů, že za ně neneseme odpovědnost. Potvrzení se odevzdává spolu s registračním poplatkem bezprostředně po příjezdu na místo konání do rukou pověřeného organizátora. Kdo nebude mít příslušný papír, popř. nezaplatí registrační poplatek, tomu nebude umožněno se akce zúčastnit.
– Účastníci, kteří chtějí hrát bestiář, nechť se hlásí Malcolmovi.
Důležité: Víme, že část z vás nejezdí na víkendovku ani tak kvůli larpu, ale kvůli té komunitě. Pravidelně to dost ztěžuje vžití se do rolí, kazí to atmosféru a ve hře se pak čeká na člověka, který se rozhodl, že nebude daný den hrát a raději zůstane na pokoji. Pokud spadáte do této kategorie, v registračním formuláři zaklikněte možnost „NEBUDU HRÁT – chci si jen pokecat s kamarády: PŘIJEDU JEN NA ZÁVĚREČNÝ VEČER (z neděle na pondělí).“ Přijeďte tedy jen na závěr akce, kdy už se hrát nebude (a kdy už nebude budova potřeba pro dungeon). Výhoda: Neplatíte registrační poplatek. Nevýhoda: Nezaručujeme, že pro vás zbude matrace = vemte si raději karimatku + v každém případě i spacák.

Jak se na larp dostat:

Doporučujeme se domluvit mezi sebou na skupinky a požádat např. rodiče, zda by s vámi na středisko nezajeli tam i zpět autem. Proč? Nejbližší zastávka hromadné dopravy je Rokytnice nad Rokytnou,,Veverka, vzdálená 1,7 km od střediska. To by sám o sobě nebyl problém, avšak kraj Vysočina v tuto dobu nemá integrovaný dopravní systém, takže autobusové spojení je vskutku nevyrovnané (když vůbec je).

Spojení Třebíč,,aut.nádr. – Rokytnice n.Rok.,,Veverka (pátek):

Odj. Stanoviště Cílová zast. Příj. na Veverku   Poznámka
12.10 1 Předín 12.25    
14.45 1 Telč,,aut.nádr. 14.56    
14.45 13 Chlístov 15.09    
14.55 11 Brtnička 15.10    
16.30 11 Brtnička 16.46    
17.03 20 Studená,,ul.1.máje aut.st. 17.15   Přímý bus z Brna
18.00 1 Předín 18.15    

Jak se dostat v pátek do Třebíče:

Do Třebíče se můžete dostat buď autobusy, nebo po železniční trati Brno – Náměšť – Třebíč – Okříšky – Jihlava.

Na nádraží vlaky hledejte podle přesného odjezdu a cílové stanice. Vzato kolem a kolem, není to tak složitý systém, jak se na první pohled zdá. A všude na nádraží jsou zaměstnanci zvyklí na lidi, kteří tomu ani zbla nerozumí a (obvykle i ochotně) poradí. Pokud vlakem moc nejezdíte, vězte, že lístek je nutné koupit si v pokladně ve stanici a ve vlaku jej pak předkládáte ke kontrole průvodčímu. Nezapomeňte si říct o studentskou/žákovskou slevu, pak jedete za 25 % ceny, ve vlaku ale musíte nárok na slevu doložit např. žákovským průkazem.

Kromě vlaků jezdí samozřejmě ještě autobusy. Jejich citelnou výhodou je fakt, že v Třebíči dojíždí přímo na autobusové nádraží a není nutné tedy sejít těch pár ulic z kopce. Nevýhodou je podstatně nižší kapacita. Nezapomeňte, že na larp jedete v pátek odpoledne, tj. ve špičce, kdy jezdí spousta lidí domů. A autobus má holt menší rezervy v počtu míst (páteční rychlíky prostě jezdí o vagon delší). Táhnete-li s sebou tunu rekvizit a kostýmů, může být problém, kam je v autobuse dát (je dost dobře možné, že nebudete jediní, kdo pojede na akci daným autobusem a kdo s sebou potáhne polovinu svého baráku).

Popis cesty z Veverky na středisko:

Projděte osadou a pokračujte po silnici až k asfaltové odbočce, u níž je velká cedule k nám na středisko. Pokračujte po asfaltové silničce až na středisko. Většina z vás si cestu matně pamatuje – touto trasou jezdí i svozy a pravděpodobně jste tudy v létě případně jeli na tábor s rodiči. Zde je cesta vyobrazena.

Po příjezdu:

Pokud nenarazíte na nikoho u brány, projděte do střediska a zahněte vlevo okolo velké budovy. Před vámi se vyloupne srub s pergolou – bar. Jak si odložíte zavazadla, vydejte se za příslušným organizátorem (bude označeno) dokončit registraci.

Odjezd ze střediska:

Doopravdy velmi doporučujeme, poproste své přátele/příbuzné o odvoz! V pondělí o státním svátku totiž z nejbližší zastávky Rokytnice n.Rok.,,Veverka pojede do Třebíče nejspíš jen jediný autobus, a to 16:58 (v Třebíči 17:10), což je až po oficiálním konci akce. Výhodou tohoto autobusu je fakt, že pokračuje až do Brna na autobusové nádraží (Zvonařka), kam dojede 18:27. Nevýhodou je zase to, že se jedná navíc o dálkový autobus a pravděpodobnost, že se do něj bez místenky vlezete, je malá (a pokud vezete tuny kostýmů, asi vás též sejme poznámka dopravce: Dětské kočárky a velmi rozměrné předměty se nepřepravují.)
Vzhledem k tomu, že toto denní spojení je vskutku tristní, jsme ochotní vás do Třebíče odvézt jedním z našich aut (pokud přispějete řidiči na benzín). Třebíč je již v civilizaci a v neděli z ní jezdí normálně autobusy i vlaky do všech různých směrů.

PRO JAKÉKOLI DOTAZY SE NA NÁS NEVÁHEJTE OBRÁTIT NA FACEBOOKOVÉ SKUPINĚ 🙂

Napsat komentář