Příběh V. ročníku

14 Zář

V tomto článku naleznete stručné shrnutí předchozích let a nastínění letošního děje.

Na prvním ročníku se malá skupina dobrodruhů snažila řešit drobné questy v téměř opuštěném městečku Dračí Ďoura, kde už před mnoha lety zavřeli důl a tím město přišlo o zdroj obživy. Městská milice se snažila z města vykořenit cech zlodějů, který tu z nějakého neznámého důvodu zapustil kořeny a nechystal se odtáhnout. Fungovala kovárna a knihovna, ale většina města žila v hospodě. Kdo rozhodně nežil v hospodě (nebo ano?), byl vlkodlak, který okolí města údajně terorizoval. Nejpodstatnější děj se ale odehrával mezi kultisty, kteří chtěli probudit zlo spící pod městem a nakonec se jim podařilo vyvolat démona. Toho nakonec zastavila dryáda přivedená na svět těmi, kdo vyslyšeli varování přírody. Dračí Ďoura byla na chvíli zase zachráněna.

Na druhém ročníku se do města navrátil potomek rodu Swannů, který tu odpradávna vládnul. Přihlásil se o svou hospodu a ve městě začal vládnout spolu se svými dvěma sestrami. Otevřel starý zapečetěný důl (navzdory varováním, že právě odtud kultisti čerpali svou temnou sílu) a chystal se obnovit prestiž městečka. Do štol se pak pořádaly četné výpravy, zejména protože se tam údajně měl skrývat obrovský poklad. Cech zlodějů, stále nevykořeněný, byl také u toho. Mezi lidmi ve městě navíc kolovala podivná kniha s odérem smrti. A celé to vyvrcholilo tím, že jeho lordstvo se chystalo prodat celé město klanu banditů, který se usídlil na staré opuštěné tvrzi (nebo snad šlo o bývalé družiny dobrodruhů?). To ale nestihl, protože ho těsně před podpisem smlouvy někdo odpravil…

Během třetího ročníku vládu nad městem převzal trpasličí bandita Čorki, který obešel obyvatele s peticí a mírovou cestou od sester Swannových získal město. Ve městě nebylo bezpečno, nacházeli se zde vyznavači pěti vír i sympatizanti upírů a vlkodlaků. Městská stráž se plynule rozplynula, takže rozzlobený trol v krčmě vlastně nikoho nepřekvapil. Došlo též k čachrům se smrtí — to když se podařilo vzkřísit tři generace rodu Swannů, což se nelíbilo lokálnímu Smrťovi, který se vydal vše napravit. Novými Smrti (neboť starý sekáč se chystal do výslužby) se stala dvojice, jež prokázala velkou rezistenci vůči umírání. Války upírů a vlkodlaků nakonec skončily smírem. Závěrem hry horou, v níž je velký důl, otřásl výbuch, který snad souvisel s Ohnivým kultem.

Na začátku čtvrtého ročníku do Dračí Ďoury dorazily současně dvě výpravy: Seveřané na drakkaru, jimž Ohnivý kult vypálil vesnici, a Sluneční řád z dalekého východu, který, vyzbrojen stříbrným stanovým kolíkem, šel lovit bestie. I dík diplomatickému umu Ohnivého kultu se Sluneční řád přidal na stranu Ohnivého kultu, který byl nyní tak mocný, aby ovládl veřejně starou pevnost. Seveřané se na druhou stranu spojili s místními, kterým vládla dohoda mezi vlkodlaky a upíry. Spory nakonec vyústily v téměř vyhlazení Seveřanů kultem, resp. najatými žoldáky, a Slunečního řádu místním obyvatelstvem. Nakonec se poskládala široká koalice, které se díky velkému štěstí podařilo většinu Ohnivého kultu vyhladit (v odpověď jeden z přeživších alespoň zapálil hospodu).

Mezi další linky tohoto ročníku patřilo zejména hledání dračích vajec, které v dole ukryl zabitý dobrodruh. V podstatě každý chtěl dračí vejce, nakonec to jediné živé získal mladý princ a dědic Dračí říše, který se v Dračí Ďouře již několik let skrýval před agenty uzurpátorovy ženy.

Letos se posuneme o sedm let dál. V Dračí říši začala občanská válka, neboť legitimní dědic trůnu na drakovi získal na svoji stranu podstatnou část říše a bojuje již třetím rokem se synem uzurpátora (a se současným králem) Hallionem III. v jedné osobě. Trvalý příliv dobrodruhů do Dračí Ďoury tak posílili různí dezertéři a uprchlíci. Ve městě však panuje vcelku klid: to znamená ponurou atmosféru zmaru, hromady potvor v okolí včetně duchů, usalašené bandity a něco, čemu se prý říká Stoka. Centrem všeho dění se stala opravená hospoda, kterou si pronajal pár krollů a v jejichž prostorách se nachází opět Gentlemanský klub. Ve městě již pár let působí nový čaroděj-knihovník, stále působí alchymistická dílna, objevil se obchodník a o ochranu zdecimovaných lesů se starají zformovaní Strážci hvozdu. Přesto s příchodem podzimu a začátku další dobrodružné sezony něco visí ve vzduchu, něco silnějšího než obvyklé problémy. Starosta je nějaký nervózní, stejně jako všichni upíři a vlkodlaci. Něco se prý stalo.

Můžete si tedy vybrat některou z nastíněných frakcí, připojit se k ní a snažit se naplnit její cíle. Většina z vás by ale měla hrát dobrodruhy (ať už samotáře, nebo družiníky) na volné noze, kteří se snaží najít své štěstí a přitom se samozřejmě mohou s těmito frakcemi zaplétat.

Napsat komentář