Diplomacie

Dovednost vyjednávat se hodí snad každému, ať už jde o obchodní jednání, hospodskou hádku nebo nutnost vykecat se z obtížné situace. Použití diplomacie se nejlépe řeší mimoherní domluvou ve stylu „jak zahrát tuto situaci s ohledem na dovednosti diplomaticky nadané postavy“.

VCÍTĚNÍ (UČEDNÍK)
Aktivní, 3x denně: Přináší schopnost vcítit se do jiných hráčských postav a poznat, v jakém jsou rozpoložení. Po neherní otázce na aktuální pocity postavy musí hráč pravdivě odpovědět.

NAKLONĚNÍ (UČEDNÍK)
Aktivní, 3x denně: Diplomat, který ví, jak si lidi naklonit, může určit jiné postavě, že je jí sympatický. Ta se pak k němu musí chovat přívětivěji nebo shovívavěji.

ODOLNOST PROTI MANIPULACI (ADEPT)
Aktivní, 3x denně: Diplomat pozná, když si ho jiná postava pokouší naklonit nebo se ho snaží přesvědčit a dokáže těmto pokusům odolat.

KAMENNÁ TVÁŘ (ADEPT)
Pasivní: Diplomat dokáže skrýt své emoce a rozpoložení, takže může odolat pokusům o vcítění se.

AUTORITA/CHARISMA (MISTR)
Aktivní, 3x denně: Mistr dovede uplatnit svou autoritu a charisma. V odpovídající situaci může jiným postavám neherně naznačit, že má vůči nim výhodu autority nebo přesvědčování. Jiné postavy pak podle toho reagují lépe na jeho žádosti či příkazy.

LHÁŘ (MISTR)
Pasivní: Imunita vůči Řeči těla.