Barbaři

Obyvatelé drsných krajů a divocí příbuzní lidí, se kterými si je lze poměrně snadno splést, jsou proslulí hlavně svou fyzickou zdatností, houževnatostí a hrdostí. Plodí skvělé válečníky a jezdce, ale ve větších sídlech není neobvyklé narazit na rozvinuté hospodářství. Svým vládcům často říkají „jarlové“. Proslulí jsou také pro své námořnické umění – již v počátcích civilizace byli mezi prvními objeviteli nových území.

BERSERK – Barbarský styl boje je, lehce řečeno, akční. Před strategií a taktizováním preferují hrubou sílu. Postava získává 1x denně schopnost Berserk: Barbar mohutně řve, přičemž je po dobu 10 sekund nezranitelný a nepůsobí na něj žádná kouzla (takže na něj nelze seslat např. Znehybnění či jiné prokletí, ale nemůže projít ledovou zdí). Zároveň ale nemůže používat žádné aktivní schopnosti.

RODOVÁ ZBRAŇ – Barbaři si velmi cení zbraní zděděných po svých předcích. Barbar takovou zbraň nedá z ruky, nesnese, aby na ni někdo sahal, a v případě její ztráty se snaží ji za každou cenu získat zpět. Na druhou stranu při zásahu s ní může 1x denně použít schopnost Průraz a tato zbraň (bojuje-li s ní její právoplatný majitel) je imunní vůči schopnosti Odzbrojení.