Základní informace (VI. ročník)

7 Zář

Dračí Ďoura. Místo, kam civilizace sice došla, ale poté, co ji ve zdejším hostinci okradli, odsud zase rychle vypadla. Malé městečko obklopené divočinou, které již léta sužují nejrůznější bestie. A jiné mu zase vládnou. Místo s atmosférou, která přitahuje dobrodruhy. Místo, kde můžete po setmění potkat na prahu hospody nemrtvého, kterého s trochou štěstí vyžene spřátelená bestie. Místo, kde se může odehrát i vaše jedinečné dobrodružství. Ať už prcháte před králem, chcete si nahrabat spousty zlata, nebo dovéz lordu tatínkovi hlavu upíra jako důkaz toho, že už nejste malé děcko, vždy se tu pro vás najde místo. Minimálně na hřbitově…

Přijeďte si s námi užít larp těžící z ponuré atmosféry podzimu, jíž občas, když vysvitne slunce, probleskne nostalgie. Vzpomeňte na ty doby, kdy každý hrál svého dobrodruha na prvním levelu a klepal se, když měl opustit herní hospodu. Vstupte do velkého podzemního dungeonu, probádejte zbytky okolních lesů, přineste do kraje svoji novou víru. Možností je hodně. Stačí si tu svoji vymyslet.

Základní přehled:

 • Na šestém ročníku Návratu ke kořenům nebude možné pokračovat za svoji postavu z let předchozích, a to ani v případě, že byla postava dlouhověká a časový posun (70 let) by přežila.
 • Datum: 16.18. 10. 2020 (pátek až neděle)
 • Příjezd v pátek mezi 14:00 (nejdříve) a 17:00 (pokud přijedete později, napište nám to), hrát se bude večer v pátek a celou sobotu. Konec akce v neděli dopoledne (pomozte nám, prosím, uklidit).
 • Jídlo s sebou, k dispozici bude mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, ohniště a když budete moc smutně koukat, tak i kotlíky od Školy čar a kouzel. Vezměte si i vlastní misku, příbor a sklenici na pití (nejlépe dobový korbel, ale stačí cokoli, co nebude křiklavě moderní – např. růžový plastový kelímek vážně neberte). Ne každé jídlo, které si přinesete, musí být horké – myslete na to, že jídlo si chce udělat mnoho lidí zároveň a ohřevné prostředky jsou omezené (a vážně, teplou snídani ke svému životu nepotřebujete).
 • Ubytování na budově. Je zde topení i sprchy. Budou na vás čekat postýlky včetně polštáře, peřiny a povlečení. Místo, které by vám zabral v batohu jinak spacák, použijte na rekvizity, kostýmy, nebo třeba na termosku – ta jistě také přijde vhod.
 • Cena akce je 350 Kč (platba předem na účet, informace obdržíte v e-mailu potvrzujícím přijetí registrace; registrace je úplná až po odeslání registračního poplatku). Cena je nižší než loni, neboť je larp kratší. Registrace je závazná
  • Cena pro bestiář, CP, organizátory, pomocné organizátory a fotografy je 250 Kč. Registrace probíhá přes zvláštní registrační formulář.
 • Věk účastníků má spodní hranici. Akce se smí účastnit pouze ti, kterým nejpozději první den larpu bude alespoň 15 letÚčastníci pod 18 let musí přijet s vyplněným a podepsaným potvrzením od rodičů, že za ně neneseme odpovědnost. Potvrzení se odevzdává bezprostředně po příjezdu na místo konání do rukou pověřeného organizátora. Kdo nebude mít příslušný papír, tomu nebude umožněno se akce zúčastnit.
 • Účastníci, kteří chtějí hrát bestiář, nechť se hlásí Míval.
 • Vzhledem ke koronmorové situaci bude nutné, abyste na místě podepsali prohlášení o bezinfekčnosti (nejevíte známky infekčního onemocnění, nepřišli jste do kontaktu s osobou nakaženou koronmorem, nebyla vám nařízena karanténa apod.). Nebudete-li jej moct podepsat, prosím, ani nejezděte, aby nebyl ohrožen průběh akce.
 • Nebudete-li se moct larpu nakonec zúčastnit, co nejdřív nám o tom dejte vědět na mail.weverklan@gmail.com. Registrace je nicméně závazná, to znamená, že registrační poplatek se nevrací kromě situací, kdy se nemůžete účastnit, protože:
  1. jste se ocitli v karanténě kvůli koronmoru,
  2. přišli jste do kontaktu s někým nakaženým (a nemůžete tudíž potvrdit, že nejste infekční),
  3. jste sami nakažení koronmorem.
 • Nezapomeňte si každý z vás vzít alespoň 2–3 roušky. Nejlepší by bylo, kdyby vám rouška třeba svojí barvou ladila ke kostýmu. Prozatím situace vypadá tak, že bude nutné nosit roušky ve všech herních i neherních uzavřených prostorech kromě pokoje, na kterém budete ubytováni. Vše bude upřesněno na začátku akce.
 • Důležité: Víme, že část z vás nejezdí na víkendovku ani tak kvůli larpu, ale kvůli té komunitě. Pravidelně to dost ztěžuje vžití se do rolí, kazí to atmosféru a ve hře se pak čeká na člověka, který se rozhodl, že nebude daný den hrát a raději zůstane na pokoji. Pokud spadáte do této kategorie, napište nám na naši facebookovou stránku. Pošleme vám speciální registrační formulář, ve kterém zakliknete možnost „NEBUDU HRÁT – chci si jen pokecat s kamarády: PŘIJEDU JEN NA ZÁVĚREČNÝ VEČER (ze soboty na neděli).“ Přijeďte tedy jen na závěr akce, kdy už se hrát nebude. Výhoda: Neplatíte registrační poplatek. Nevýhoda: Nezaručujeme, že pro vás zbude matrace = vemte si raději karimatku + v každém případě i spacák.

Jak se na larp dostat:

Doporučujeme se domluvit mezi sebou na skupinky a požádat kamarády nebo např. rodiče, zda by s vámi na středisko nezajeli tam i zpět autem. Proč? Nejbližší zastávka hromadné dopravy je Rokytnice nad Rokytnou,,Veverka, vzdálená 1,7 km od střediska. To by sám o sobě nebyl problém, avšak kraj Vysočina i přes zavedení integrovaného dopravního systému má vskutku nevyrovnaná autobusová spojení (když vůbec jsou).

Spojení Třebíč,,aut.nádr. – Rokytnice n.Rok.,,Veverka (pátek):

Autobusy odjíždí z různých stanovišť autobusového nádraží (nachází se několik ulic dolů pod vlakovým nádražím) a mají různé cílové stanice. Před cestou se podívejte na IDOS. Cesta na Veverku trvá 15–25 minut. Autobusy odjíždějí v tyto časy (v závorce je konečná zastávka):
12:10 (Předín), 13:40 (Chlístov), 14:45 (Telč,,aut.nádr.), 14:45 (Chlístov), 14:55 (Brtnička), 16:30 (Brtnička), 17:02 (Studená,,ul.1.máje aut.st.), 18:00 (Předín). Nezapomeňte, že na larpu byste měli být ideálně do 17:00. 🙂

Jak se dostat v pátek do Třebíče:

Do Třebíče se můžete dostat buď autobusy, nebo po železniční trati Brno – Náměšť – Třebíč – Okříšky – Jihlava.

Na nádraží vlaky hledejte podle přesného času odjezdu a cílové stanice. Vzato kolem a kolem, není to tak složitý systém, jak se na první pohled zdá. A všude na nádraží jsou zaměstnanci zvyklí na lidi, kteří tomu ani zbla nerozumí a (obvykle i ochotně) poradí. Pokud vlakem moc nejezdíte, vězte, že lístek je nutné koupit si v pokladně ve stanici a ve vlaku jej pak předkládáte ke kontrole průvodčímu. Nezapomeňte si říct o studentskou/žákovskou slevu, pak jedete za 25 % ceny, ve vlaku ale musíte nárok na slevu doložit např. žákovským průkazem.

V současnosti je na trati výluka, to znamená, že osobní vlaky jsou z Brna do Zastávky nahrazeny autobusy a v Zastávce se přesedá na vlak. Doporučujeme proto jet rychlíkem nebo spěšňákem, který přes výluku projede.

Kromě vlaků jezdí samozřejmě ještě autobusy. Jejich citelnou výhodou je fakt, že v Třebíči dojíždí přímo na autobusové nádraží a není nutné tedy sejít těch pár ulic z kopce. Nevýhodou je podstatně nižší kapacita. Nezapomeňte, že na larp jedete v pátek odpoledne, tj. ve špičce, kdy jezdí spousta lidí domů. A autobus má holt menší rezervy v počtu míst (páteční rychlíky prostě jezdí o vagon delší). Táhnete-li s sebou tunu rekvizit a kostýmů, může být problém, kam je v autobuse dát (je dost dobře možné, že nebudete jediní, kdo pojede na akci daným autobusem a kdo s sebou potáhne polovinu svého baráku).

Popis cesty z Veverky na středisko:

Projděte osadou a pokračujte po silnici až k asfaltové odbočce, u níž je velká cedule k nám na středisko. Pokračujte po asfaltové silničce až na středisko. Zde je cesta vyobrazena.

Po příjezdu:

Pokud nenarazíte na nikoho u brány, projděte do střediska a zahněte vlevo okolo velké budovy. Před vámi se vyloupne srub s pergolou – bar. Jak si odložíte zavazadla, vydejte se za příslušným organizátorem (bude označeno) dokončit registraci.

Odjezd ze střediska:

Doopravdy velmi doporučujeme, poproste své přátele/příbuzné o odvoz! V neděli totiž z nejbližší zastávky Rokytnice n.Rok.,,Veverka pojede do Třebíče nejspíš jen jediný autobus, a to 16:43 (v Třebíči 16:55), což je až po oficiálním konci akce.
Vzhledem k tomu, že toto denní spojení je vskutku tristní, jsme ochotní vás do Třebíče odvézt jedním z našich aut (pokud přispějete řidiči na benzín). Třebíč je již v civilizaci a v neděli z ní jezdí normálně autobusy i vlaky do všech různých směrů.

Pro jakékoliv dotazy se na nás neváhejte obrátit na naší facebookové stránce nebo v naší skupině. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *